0
Košík je prázdný
0
  30.10.2019
  sps

  sps
  Vážení zákazníci,
  
  
  kuriérska spoločnosť, ktorá nám zabezpečuje dopravu tovaru k vám, zákazníkom, si začala od 1.7.2019 účtovať manipulačný poplatok za manipuláciu s nadrozmernými zásielkami. Nadrozmernou zásielkou je myslená zásielka definovaná v aktuálnom sadzobníku spoločnosti SPS s.r.o. Podľa špecifikácie ide o zásielku rozmerov nad 330cm(2x šírka + 2x výška + hĺbka musí byť do 330cm). Ide tým pádom o väčšinu parabol, kovového programu(hlavne statívy).
  
  
  Sme preto nútení v prípade potreby doúčtovať daný poplatok vo výške 5€ k cene dopravy za každú zásielku, ktorá spĺňa dané kritériá.

  
  

  Dodatočná manipulácia

  
  
  Slovak Parcel Service s.r.o. si vyhradzuje právo účtovať príplatok za dodatočnú manipuláciu. Tento príplatok sa vzťahuje na:
  
  
  1. akúkoľvek položku, ktorá je uzatvorená vo vonkajšom prepravnom kontajneri z kovu alebo dreva,
  2. akýkoľvek valcovitý predmet (napríklad: sud, bubon, vedro, pneumatika, tuba), ktorý nie je zabalený vprepravnom kontajneri zvlnitej lepenky,
  3. akýkoľvek Balík s najdlhšou stranou presahujúcou 150 cm,
  4. akýkoľvek Balík, ktorý vzhľadom na povahu Balíka nemôže spracúvať triedacia linka,
  5. za každý Balík, ktorý na základe vlastného uváženia spoločnosti SPS, vyžaduje dodatočnú manipuláciu,
  6. za ten, ktorého obsahom je na základe vzájomnej dohody Dopravcu a Odosielateľa Predmet ADR,
  7. ten, ktorý vyžaduje manipuláciu dvoma osobami,
  8. ktorý je nezabalený, a/alebo ten, ktorý nie je zabezpečený alebo zabalený spôsobom zodpovedajúcim jeho hmotnosti, veľkosti, tvaru, charakteru obsahu krehkosti,
  9. dodatočné vybratie dobierkovej sumy od Príjemcu vprípade, že Odosielateľoto požiada po úspešnom doručení Zásielky a najneskôr v momente podania Zásielky neuviedol, či je Zásielka s Doplnkovou službou Dobierka. Okrem prepravných nákladov sa účtuje aj príplatok 5,00 EUR za každý takýto balík.
  .
  .

  Ďalšie poplatky:

  
  

  Ťažký balík

  Každý balík zásielky, ktorého skutočná hmotnosť presahuje 30kg je predmetom dodatočného príplatku. Okrem prepravných nákladov sa účtuje aj príplatok 5,00 EUR za každý takýto balík.

  
  

  Sezónny príplatok

  Spoločnosť SPS si vyhradzuje právo účtovať si v období od 01.11. do 24.12. Sezónny príplatok za každú jednu Zásielku vo výške 1,00 EUR

  Momentálne pracujeme na zapracovaní do eshopu, kde bude manipulačný poplatok automaticky vložený do sumy objednávky. Do tej doby vám v daných prípadoch bude doúčtovaných 5€ za zásielky, ktoré spadajú do špecifikácie nadrozmernej zásielky (2x šírka + 2x výška + hĺbka musí byť do 330cm).